Blog Archives

Polskie gry planszowe

Jaki prezent podarować maluchowi, tak aby był kreatywny i rozwijający? Rodzice powinni pamiętać o tym, aby nie przesadzać z elektronicznymi zabawkami czy gadżetami, które raczej nie rozwijają. Warto postawić na zabawki kreatywne, które czegokolwiek dziecka nauczą. Unikajmy przede wszystkim gier na komputer czy konsolę. Dzieci nie powinny siedzieć za długo przy odbiornikach, monitorach. Powinny natomiast wyjść z domu, poruszać się, pobawić z rówieśnikami. Jeśli lubimy sport i chcemy, aby nasze dziecko też go uprawiało, możemy kupić mu na początek hulajnogę, rower, czy rolki. Dla chłopca będzie dobra również deskorolka. Na urodzinach królują również polskie gry planszowe. To doskonały prezent, nawet jeśli dziecko na początku się z niego nie ucieszy. Usiądźmy kiedyś z nim i weźmy grę. Zapoznajmy malucha z zasadami i grajmy. Na pewno się ucieszy, kiedy wygra i poczuje ten smak zwycięstwa. Gry planszowe to idealny prezent, jeśli chcemy oderwać dziecko trochę od monitorów i spędzić z nim czas.

Polskie gry planszowe

Polskie gry planszowe– przeżytek, czy dalej w modzie? Coraz częściej odchodzi się od gier planszowych. Znamy je ze swojego dzieciństwa, każdy z nas lubił w nie grać. Nie było wtedy żadnej konkurencji dla nich. Nie znaliśmy zbyt wiele gier na komputer, nie było konsol, dlatego każdy z nas z chęcią wyciągał gry planszowe. Kiedy dzieci spotykały się ze sobą w domach, oczywiste było, że zaraz sobie pograją w jakąś grę. Niestety czasy się zmieniły i już powoli maluchy odchodzą od takiego sposobu spędzania czasu na rzecz gier komputerowych i na konsolę. Dla dzieci są one o wiele bardziej atrakcyjne, mają więcej możliwości, świetne grafiki. Planszówki są natomiast ograniczone i według wiele dzieci po prostu nudne. Warto im udowodnić, że tak wcale nie jest. To rodzice powinni pokazywać im, fajne gry, w które sami grali i jak najczęściej zachęcać. Warto usiąść w sobotni wieczór z całą rodziną i zaproponować wspólne granie w gry planszowe. Kolejnemu pokoleniu na pewno się spodobają, jeśli będą mogli pograć razem z rodzicami.

Polskie gry planszowe

Co robić z rodziną w jesienne wieczory? Kiedy za oknem pada deszcz i szybko robi się ciemno, nie chce nam się nawet wychodzić spod koca. Jak zorganizować sobie czas, tak aby nie siedzieć tylko przed telewizorem czy komputerem, lecz porobić coś wspólnie z całą naszą rodzinką? Na tą okazję będą dobre polskie gry planszowe, klasyczne, a zarazem dalej w modzie. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów gier, tych strategicznych, pamięciowych, ale i tych, które wiele uczą. Jeśli gramy z dziećmi, wybierajmy gry planszowe, które przekazują jakąś wiedzę. Dobre będą na przykład gry z zadawaniem pytań i udzielaniem przez graczy odpowiedzi na nie. Zanim zdecydujemy się, w jaką grę zagramy, zobaczmy jakie ma ograniczenia wiekowe. Nie bierzmy gier dla starszych dzieci, jeśli w rodzinie są też młodsi członkowie, ponieważ nie będą oni w stanie odpowiedzieć na trudniejsze pytanie z wielu dziedzin. Najlepsze będą te gry familijne, doskonałe dla całej naszej rodziny, spędzimy miło czas w swoim gronie, ale i również najmłodsi się czegoś nauczą.

error: Content is protected !!