Tag Archives: wyjazdy na jeden dzień

Upiorne miasto wzywa

Co jesteś w stanie zrobić aby uratować ukochane dziecko? Jak daleko sięga miłość, gdy chodzi o życie bądź śmierć? Czy oddasz duszę siłom zła aby pokonać przekleństwo? „Silent Hill” idealna gra komputerowa dla miłośników mocnych horrorów. Przerażające sceny plus survival to coś co wkręci każdego maniaka adrenaliny. Twój bohater musi pomóc swemu dziecku, odnaleźć żonę, odkryć prawdę, dojść do najciemniejszych przestrzeni piekła. Jak daleko jest w stanie zabrnąć zależy od Ciebie. Efekty specjalne, dużo krwi, ciała walające się po opuszczonych budynkach to tylko wstęp. Brnąc dalej natykamy się na zombi, dziwne stworzenia rodem z piekieł. Jęki zawodzących duszy odbijają się echem po wymarłym i przeklętym miasteczku. Zdeterminowani fanatycy wiary depczą po piętach, szukając kolejnej złej duszy do oczyszczenia. Czasu jest coraz mniej, a szanse na uratowanie rodziny nikną z każdym krokiem w złym kierunku… Gra trzyma w napięciu od chwili rozpoczęcia aż do samego końca, a ten uzależniony jest od gracza. Jeśli masz silne nerwy na pewno uda Ci się pokonać bramy piekieł. Sceny zapadają w pamięć niesamowicie, wywołują piorunujące wrażenie. Warto też sięgnąć po ekranizację gry. Równie mocna produkcja, rewelacyjnie ukazująca pierwowzór. Świetna gra aktorska głównych bohaterów, w szczególności Radhy Mitchell, matki walczącej o swe dziecko daje do myślenia. Świat żywych przeplata się ze światem martwych, przeklętych i skrzywdzonych. Koniec okazuje się tragiczny.

Dobra platformówka nie jest zła

Nie lubisz długich gier, gdzie rozgrywki trwają godzinami, a cel osiąga się po kilku dniach? Wyścigi nie przynoszą ci satysfakcji? Rozsmakuj się w platformówkach. Ciekawe, kolorowe gierki, przyciągają wzrok, pozwalają się odprężyć. W trakcie wędrówki po kolejnych poziomach trzeba pokonać mniej lub bardziej groźnych przeciwników. Po drodze kolekcjonować monety, diamenty, bądź różne inne skarby. Czasem trzeba rozwiązać różne zagadki aby dojść do kolejnej planszy. Gry tego typu doskonale odprężają, nie męcząc zbytnio umysłu. Idealne do szybkiej rozgrywki w wolnej chwili. Dają możliwość wyłączenia komputera bez żalu, że nie udało ukończyć się pożądanego poziomu. Są też dobrym gatunkiem gier dla dzieci. Uczą się sprawności, odpowiedniej obsługi klawiatury bądź myszki. Gry te poprawiają spostrzegawczość dziecka, gdy musi znaleźć elementy do kolekcjonowania. Często są one ukryte w ciężko dostępnych miejscach. Pokazują, że zbierając dane przedmioty można coś zyskać, uzbierać więcej punktów. Znaleźć dodatkowe życie bądź wzmocnić bohatera. Walki z wrogami nie są na tyle agresywne aby zaszkodzić małoletniemu. Najważniejszym aspektem dla dziecka jest fakt, iż wielu bohaterów ulubionych bajek jest przeniesiona do tego rodzaju gier. Można być królikiem Bugsem, Fineaszem i Ferbem, Scooby Doo, a nawet bohaterem Ben 10. Natomiast Super Mario Bros od wielu, wielu lat jest w czołówce tej grupy, niezależnie od wieku odbiorców.

Zmień bieg historii i stań się władcą imperium

Nieśmiałość, brak pewności siebie odbierają Ci chęci do zmian. Zamykasz się we własnym świecie ze strachu przed porażką. Każdą decyzję rozpatrujesz po tysiąckroć, zastanawiasz się czy jest słuszna, znów ją zmieniasz… W realnym życiu ciężko jest stawić czoła światu, gdy nie umiemy zbudować sobie celu do którego dążymy. Na szczęście istnieje drugi świat, ten stworzony przez innych, a dający możliwość rozwoju swojej pewności oraz podejmowania odpowiednich kroków w celu osiągnięcia wyżyn. Ten świat jest wyimaginowany, ale doskonale wzmacnia słabe charaktery, a mocnym daje więcej satysfakcji z dyrygowania czyimś życiem. Ten świat to świat gier, zwłaszcza z grupy strategii czasu rzeczywistego. „Age of Empires” to znakomita symulacja życia, rozwoju i budowania potęgi. Oparta na ludach realnie żyjących w dawnych czasach. Egipt, Babilon, Rzym, Grecja to tylko niektóre z możliwych potęg do podbicia. Gracz sam zdecyduje czy jego osada ma być osadą typowo wojowniczą, nastawioną na zdobywanie nowych terenów, a może miejscem rozwoju magików, gdzie wielcy wybrańcy potrafią pokonać przeciwnika siłą sugestii. Zamienić wroga w pobratymca za pomocą wyuczonych zaklęć. Sam decydujesz w czym będzie tkwiła siła Twej armii, a później pozostaje zdobywanie kolejnych miejsc na mapie, pomnażanie floty. Zajęcie mórz, aby osada miała czym się wyżywić jest równie ważnym i niesamowitym przeżyciem. Już dziś stań się władcą wielkiego imperium i decyduj o życiu bądź śmierci śmiałków chcących Ci się postawić.

Ulubieńcy z bajek postaciami w grach komputerowych

Bardzo często się zdarza, że postacie z bajek lub też filmów staja się również głównymi bohaterami gier, które obecnie królują na naszym rynku. Wiadomo, że gry te przeważnie skierowane są do naszych dzieci, a więc do najbardziej popularnych postaci z bajek, które również możemy spotkać i grać należą: „Tom i Jerry”, „Piotruś Pan, „Księżniczka i żaba”, „Roszpunka”, Chudy z bajki „Toy Story”, „Hello Kitty”, „Fineasz i Ferb”, „Nemo”, „Król Lew’, „ Mój brat Niedźwiedź”, itp. Jak widzimy postaci z bajek towarzyszących naszym dzieciom podczas grania w gry komputerowe jest dosyć sporo zważywszy na to, że oczywiście te wyżej wymienione nie są to wszystkie propozycje tylko niektóre z nich. Pomysły na postacie do gier z pewnością zasługując na naszą uwagę, gdyż przede wszystkim muszą być one pozytywne i spełniać bardzo dużo dobrych uczynków, które oczywiście rzutują na zachowanie naszego dziecka, bo przecież to właśnie ono będzie grać w takie oto gry i to właśnie ono będzie spełniać się i sprawdzać w różnych sytuacjach i scenariuszach, jakie przewiduje dana gra komputerowa. Z pewnością, jeśli pragniemy sprawić radość naszemu dziecku, które akurat jest na etapie zamiłowania do danej bajki to na pewno bardzo miłym prezentem będzie gra z ulubionym bohaterem naszego dziecka, które widząc swoją ulubioną postać z bajki poczuje się zadowolone i szczęśliwe.

error: Content is protected !!